ONLINE: There are currently 100,000 coronavirus infections in the Czech Republic. The number of hospitalized continues to rise iROZHLAS

0
6


More than 100,000 people in the Czech Republic currently suffer from coronavirus infection. So far, 2661 cases have been added on Sunday, about 1,600 less than at the same time on Saturday. The number of deaths has increased by 50 since the morning data to a total of 1402 deaths. More than half of the deaths fall in October. According to data from the Ministry of Health, 3,519 patients were hospitalized on Saturday, 104 more than on Friday.
Prague
(Updated: 19:15 18. 10. 2020)

Share on Facebook
Share on Twitter


Share on LinkedIn


PrintCopy the url address
Abbreviated address

Close
People will be bled. The result of the rapid test, which determines the presence of antibodies to coronavirus, will be known within about half an hour. If the test is positive, he must also undergo the classic test performed from a nasopharyngeal swab. | Photo: Michaela Danelová | Source: iROZHLAS.cz

Since the beginning of March, when the first cases of covid-19 appeared in the country, more than 171,000 people have been infected with coronavirus, and less than 70,000 have recovered from the disease. In October alone, laboratories confirmed over 100,000 positive tests.


Vše, co víme o koronaviru: nemění své chování, vytváří mikrosraženiny a chlad mu svědčí


Číst článek


V polovině tohoto týdne se denní přírůstky poprvé dostaly přes 9000, v pátek pak přes 11 tisíc. Ve středu laboratoře odhalily 9544 případů, ve čtvrtek 9720 a v pátek 11 105.

V sobotu laboratoře provedly 28 834 testů, zhruba o 10 tisíc méně než v rekordní pátek. Je už pravidlem, že se o víkendu méně testuje.

Nakažených mezi testovanými bylo v sobotu 30,21 procenta. Jde o druhý nejvyšší podíl od začátku epidemie. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) se Česko potřebuje dostat na podíl pod deset procent.

Článek pokračuje pod online reportáží. 

Většina nakažených má mírný průběh nemoci, počet hospitalizovaných ale roste. Na konci září vyžadovalo nemocniční péči lehce přes 1000 lidí, jejich počet se tak více než ztrojnásobil. Z hospitalizovaných bylo v sobotu ve vážném stavu 587 lidí, o devět méně než v pátek. Proti září se jejich počet také ztrojnásobil.

Nejrychleji se nyní nemoc šíří na Zlínsku, kde bylo za posledních sedm dní zaznamenáno téměř 787 nově nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Následuje okres Plzeň-sever se 754 nakaženými, Příbramsko s 751 a Uherskohradišťsko se 745 nakaženými na 100 tisíc obyvatel za poslední týden. Nejnižší má tento údaj Chebsko, kde dosahuje počtu 227.


První případ koronaviru ve vládě. Pozitivní test na covid-19 měl ministr zemědělství Toman


Číst článek


V celém Česku kvůli nepříznivému vývoji koronavirové epidemie platí od středy zpřísněná protiepidemická opatření. Všechny školy od základních po vysoké přešly na distanční výuku kromě tříd pro děti se speciálními potřebami. Uzavřeny jsou restaurace, bary, kluby, zakázány jsou kulturní i sportovní akce. Shromažďovat se lidé mohou maximálně po šesti.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli ve svém projevu na sociálních sítích požádal občany, aby vládní opatření proti šíření nemoci covid-19 dodržovali. Situace je podle něj vážná a klíčový bude příští týden. Pravděpodobně ve středu se podle něj rozhodne, zda vládní opatření přijatá minulé pondělí fungují, nebo zda bude nutné přistoupit k dalším.

ČTK

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru


Sdílet na LinkedIn


TisknoutKopírovat url adresu
Zkrácená adresa

Zavřít
LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here